YFF21AC1A475MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-YFF21AC1A475MT0Y0NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF21AC1A475MT0Y0NCT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF21AC1A475MT0Y0NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF21AC1A475MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 4.7UF 20% 10V 0805
Detailed Description
4.7 µF Feed Through Capacitor 10V 4 A 0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
4 A
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
30dB @ 300kHz ~ 3GHz
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Package / Case
0805 (2012 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
4.7 µF
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.039" (1.00mm)
Voltage - Rated
10V