YFF15AC1V224MT0Y0N
DigiKey Part Number
445-YFF15AC1V224MT0Y0NTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-YFF15AC1V224MT0Y0NCT-ND - Cut Tape (CT)
445-YFF15AC1V224MT0Y0NDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
YFF15AC1V224MT0Y0N
Description
CAP FEEDTHRU 0.22UF 20% 35V 0402
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF Feed Through Capacitor 35V 2 A 0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Category
Current
2 A
Manufacturer
TDK
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Insertion Loss
40dB @ 4MHz ~ 2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Part Status
Active
Mounting Type
Surface Mount
Type
Feed Through
Package / Case
0402 (1005 Metric), 3 PC Pad
Capacitance
0.22 µF
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±20%
Height (Max)
0.020" (0.50mm)
Voltage - Rated
35V