MPZ1608S300ATDH5
DigiKey Part Number
445-MPZ1608S300ATDH5TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-MPZ1608S300ATDH5CT-ND - Cut Tape (CT)
445-MPZ1608S300ATDH5DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MPZ1608S300ATDH5
Description
FERRITE BEAD 30 OHM 0603 1LN
Detailed Description
30 Ohms @ 100 MHz 1 Power Line Ferrite Bead 0603 (1608 Metric) 5A 10mOhm
EDA/CAD Models
MPZ1608S300ATDH5 Models
Current Rating (Max)
5A
DC Resistance (DCR) (Max)
10mOhm
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Height (Max)
0.030" (0.75mm)
Impedance @ Frequency
30 Ohms @ 100 MHz
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)