DEA202450BT-1195A1 | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | DEA202450BT-1195A1 |
Description | RF FILTER BAND PASS 2.45GHZ 0805 |
Customer Reference | |
Detailed Description | 2.45GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 100MHz Bandwidth 2.3dB 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | DEA202450BT-1195A1 Models |
Category | Filter Type Band Pass |
Manufacturer TDK | Insertion Loss 2.3dB |
Series | Mounting Type Surface Mount |
Packaging Tape & Reel (TR) Cut Tape (CT) Digi-Reel® | Package / Case 0805 (2012 Metric), 4 PC Pad |
Part Status Obsolete | Size / Dimension 0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm) |
Frequency 2.45GHz Center | Height (Max) 0.039" (1.00mm) |
Bandwidth 100MHz |