DEA165550BT-2230C2-H
DigiKey Part Number
445-181433-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181433-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181433-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA165550BT-2230C2-H
Description
RF FILTER BAND PASS 5.55GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
5.55GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 800MHz Bandwidth 0.9dB 0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
EDA/CAD Models
DEA165550BT-2230C2-H Models
Category
Filter Type
Band Pass
Insertion Loss
0.9dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 3 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
5.55GHz Center
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Bandwidth
800MHz