DEA161953BT-2303B1-H
DigiKey Part Number
445-DEA161953BT-2303B1-HTR-ND - Tape & Reel (TR)
445-DEA161953BT-2303B1-HCT-ND - Cut Tape (CT)
445-DEA161953BT-2303B1-HDKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA161953BT-2303B1-H
Description
RF FILTER BAND PASS 1.95GHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
1.95GHz Center Frequency Band Pass RF Filter (Radio Frequency) 145MHz Bandwidth 2.2dB 0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Category
Filter Type
Band Pass
Manufacturer
TDK
Insertion Loss
2.2dB
Series
Mounting Type
Surface Mount
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
0603 (1608 Metric), 4 PC Pad
Part Status
Active
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
1.95GHz Center
Height (Max)
0.031" (0.80mm)
Bandwidth
145MHz