DEA160787LT-5032A1
DigiKey Part Number
445-15655-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-15655-1-ND - Cut Tape (CT)
445-15655-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
DEA160787LT-5032A1
Description
RF FILTER LOW PASS 628.5MHZ 0603
Manufacturer Standard Lead Time
10 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
628.5MHz Center Frequency Low Pass RF Filter (Radio Frequency) Bandwidth 0.46dB 0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
EDA/CAD Models
DEA160787LT-5032A1 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Filter Type
Low Pass
Insertion Loss
0.46dB
Package / Case
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Frequency
628.5MHz Center
Height (Max)
0.028" (0.70mm)