CNC6P1X7R1H475K250AE | |
|---|---|
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | CNC6P1X7R1H475K250AE |
Description | CAP 1210 X7R 50V 4.7UF 10% 2.50M |
Manufacturer Standard Lead Time | 12 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | 4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric) |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | CNC6P1X7R1H475K250AE Models |
Category | Temperature Coefficient |
Mfr | Operating Temperature -55°C ~ 125°C |
Tolerance ±10% | Size / Dimension 0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm) |
Voltage - Rated | Thickness (Max) 0.110" (2.80mm) |