CNC6P1X7R1H475K250AE
DigiKey Part Number
445-181656-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-181656-1-ND - Cut Tape (CT)
445-181656-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CNC6P1X7R1H475K250AE
Description
CAP 1210 X7R 50V 4.7UF 10% 2.50M
Detailed Description
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CNC6P1X7R1H475K250AE Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)