CNC5L1X7R1H475K160AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 26 211
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 1 722
Datasheet
Direct
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
4.7 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)