CKG45KX7R1E475M290JJ is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
TDK
In Stock: 2 811
Datasheet
Similar
TDK
In Stock: 1 416
Datasheet
Similar
In Stock: 171
4.7 µF ±20% 25V Ceramic Capacitor X7R SMD, J-Lead