C5750X7R2J224K230KE
DigiKey Part Number
445-173714-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-173714-1-ND - Cut Tape (CT)
445-173714-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C5750X7R2J224K230KE
Description
CAP CER 0.22UF 630V X7R 2220
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 630V Ceramic Capacitor X7R 2220 (5750 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C5750X7R2J224K230KE Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Soft Termination
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
2220 (5750 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.224" L x 0.197" W (5.70mm x 5.00mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.102" (2.60mm)