C3225C0G2J153J160AA
DigiKey Part Number
445-14876-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14876-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14876-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3225C0G2J153J160AA
Description
CAP CER 0.015UF 630V C0G 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.015 µF ±5% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1210 (3225 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
C3225C0G2J153J160AA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Part Status
Active
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)