C3216C0G2J182K115AA
DigiKey Part Number
445-14632-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-14632-1-ND - Cut Tape (CT)
445-14632-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G2J182K115AA
Description
CAP CER 1800PF 630V C0G 1206
Customer Reference
Detailed Description
1800 pF ±10% 630V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216C0G2J182K115AA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)