C3216C0G2A473J115AC
DigiKey Part Number
445-172673-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-172673-1-ND - Cut Tape (CT)
445-172673-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C3216C0G2A473J115AC
Description
CAP CER 0.047UF 100V C0G 1206
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.047 µF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 1206 (3216 Metric)
EDA/CAD Models
C3216C0G2A473J115AC Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Part Status
Active
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.051" (1.30mm)