B84771C0015A000
DigiKey Part Number
B84771C0015A000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B84771C0015A000
Description
LINE FILTER
Manufacturer Standard Lead Time
24 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Single Phase EMC/EMI Line Filter 15 A 250V 50/60Hz Single Stage IEC 320-C14, Quick Connect
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
B84771C0015A000 Models
Category
Current
15 A
Manufacturer
TDK
Frequency - Operating
50/60Hz
Series
Applications
Medical
Packaging
Bulk
Approval Agency
cUL, ENEC, UL
Part Status
Active
Mounting Type
Panel Mount
Filter Type
Single Phase
Termination Style
IEC 320-C14, Quick Connect
Configuration
Single Stage
Inductance
90µH
Voltage - Rated AC
250V