B43644A5157M067 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
In Stock: 0
Datasheet
150 µF 450 V Aluminum Electrolytic Capacitors Radial, Can - Snap-In 650mOhm @ 100Hz 5000 Hrs @ 105°C
B43644A5157M067
DigiKey Part Number
495-B43644A5157M067-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B43644A5157M067
Description
CAP ALUM 150UF 20% 450V SNAP TH
Manufacturer Standard Lead Time
32 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
B43644A5157M067 Models
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C
Packaging
Bulk
Ripple Current @ Low Frequency
950 mA @ 100 Hz
Impedance
980 mOhms
Capacitance
Lead Spacing
0.394" (10.00mm)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.866" Dia (22.00mm)
Voltage - Rated
450 V
Height - Seated (Max)
1.654" (42.00mm)
ESR (Equivalent Series Resistance)
650mOhm @ 100Hz
Mounting Type
Lifetime @ Temp.
5000 Hrs @ 105°C