B32529C3333J189 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 3 749
Datasheet
Parametric Equivalent
TDK
In Stock: 0
Datasheet
Image for B32529C3333J189 is not available
B32529C3333J189
DigiKey Part Number
B32529C3333J189-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
B32529C3333J189
Description
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD
Manufacturer Standard Lead Time
17 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.033 µF Film Capacitor 160V 250V Polyester, Polyethylene Terephthalate (PET), Metallized - Stacked Radial
EDA/CAD Models
B32529C3333J189 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Packaging
Tape & Reel (TR)
Size / Dimension
0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)
0.256" (6.50mm)
Tolerance
±5%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)
Voltage Rating - AC
160V
Applications
Automotive; EMI, RFI Suppression
Voltage Rating - DC
250V