ZWS50BAF-5
DigiKey Part Number
285-ZWS50BAF-5-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS50BAF-5
Description
AC/DC CONVERTER 5V 50W
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 5V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS50BAF-5 Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
85%
Part Status
Active
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
5.20" L x 1.97" W x 1.02" H (132.0mm x 50.0mm x 26.0mm)
Voltage - Output 1
5V
Approval Agency
CE
Current - Output 1
10 A