ZWS150BAF-5/R
DigiKey Part Number
ZWS150BAF-5/R-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ZWS150BAF-5/R
Description
AC/DC CONVERTER 5V 150W
Detailed Description
Open Frame AC DC Converters 1 Output 5V 85 ~ 265 VAC Input
EDA/CAD Models
ZWS150BAF-5/R Models
Voltage - Isolation
3 kV
Efficiency
85%
Operating Temperature
-10°C ~ 70°C (With Derating)
Type
Open Frame
Features
Adjustable Output, DC Input Capable, Load Sharing, PFC, Remote On/Off, Universal Input
Voltage - Input
85 ~ 265 VAC
Size / Dimension
6.30" L x 2.95" W x 1.46" H (160.0mm x 75.0mm x 37.0mm)
Voltage - Output 1
5V
Current - Output 1
30 A