MLG1005S0N3BTD25
DigiKey Part Number
445-16232-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-16232-1-ND - Cut Tape (CT)
445-16232-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG1005S0N3BTD25
Description
FIXED IND 0.3NH 1A 100 MOHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.3 nH Unshielded Multilayer Inductor 1 A 100mOhm Max 0402 (1005 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG1005S0N3BTD25 Models
Category
DC Resistance (DCR)
100mOhm Max
Mfr
Frequency - Self Resonant
10GHz
Series
Ratings
AEC-Q200
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
100 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0402 (1005 Metric)
Tolerance
±0.1nH
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.022" (0.55mm)