MLG0603P68NJT000
DigiKey Part Number
445-7836-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-7836-1-ND - Cut Tape (CT)
445-7836-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLG0603P68NJT000
Description
FIXED IND 68NH 100MA 3.5 OHM SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
68 nH Unshielded Multilayer Inductor 100 mA 3.5Ohm Max 0201 (0603 Metric)
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MLG0603P68NJT000 Models
Category
DC Resistance (DCR)
3.5Ohm Max
Mfr
Q @ Freq
9 @ 300MHz
Series
Frequency - Self Resonant
1.2GHz
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Active
Inductance Frequency - Test
300 MHz
Type
Multilayer
Mounting Type
Surface Mount
Material - Core
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Inductance
Supplier Device Package
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±5%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.013" (0.33mm)