MLF1608DR27KTA00
DigiKey Part Number
445-1008-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-1008-1-ND - Cut Tape (CT)
445-1008-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MLF1608DR27KTA00
Description
FIXED IND 270NH 150MA 600 MOHM
Detailed Description
270 nH Shielded Multilayer Inductor 150 mA 600mOhm Max 0603 (1608 Metric)
EDA/CAD Models
MLF1608DR27KTA00 Models
Category
DC Resistance (DCR)
600mOhm Max
Mfr
Q @ Freq
15 @ 25MHz
Series
Frequency - Self Resonant
260MHz
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Inductance Frequency - Test
25 MHz
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Current Rating (Amps)
Height - Seated (Max)
0.037" (0.95mm)