MEA2010LC220T002
DigiKey Part Number
445-6719-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-6719-1-ND - Cut Tape (CT)
445-6719-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MEA2010LC220T002
Description
FILTER LC 22PF 210MHZ SMD
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
LC EMI Filter 2nd Order Low Pass 4 Channel C = 22pF 100 mA 0804 (2010 Metric), Array, 10 PC Pad
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
MEA2010LC220T002 Models
Category
Current
100 mA
Manufacturer
TDK
Values
C = 22pF
Series
ESD Protection
No
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Operating Temperature
-40°C ~ 85°C
Part Status
Active
Applications
Data Lines for Mobile Devices
Type
Low Pass
Voltage - Rated
6.3V
Filter Order
2nd
Mounting Type
Surface Mount
Technology
LC
Package / Case
0804 (2010 Metric), Array, 10 PC Pad
Number of Channels
4
Size / Dimension
0.079" L x 0.039" W (2.00mm x 1.00mm)
Center / Cutoff Frequency
210MHz (Cutoff)
Height
0.024" (0.60mm)
Attenuation Value
20dB @ 800MHz ~ 3GHz