MCZ1210AD102T
DigiKey Part Number
445-5224-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-5224-1-ND - Cut Tape (CT)
445-5224-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
MCZ1210AD102T
Description
CMC 50MA 2LN 1 KOHM SMD
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 1 kOhms @ 100 MHz 50mA DCR 750mOhm
Category
Current Rating (Max)
50mA
Manufacturer
TDK
DC Resistance (DCR) (Max)
750mOhm
Series
Voltage Rating - DC
5V
Packaging
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Mounting Type
Surface Mount
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.049" L x 0.039" W (1.25mm x 1.00mm)
Filter Type
Signal Line
Height (Max)
0.024" (0.60mm)
Number of Lines
2
Package / Case
0504 (1210 Metric), 4 Lead
Impedance @ Frequency
1 kOhms @ 100 MHz