IFF08-100ND300X200 | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 445-180353-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | IFF08-100ND300X200 |
Description | RF EMI SHIELD SHEET 300MMX200MM |
Manufacturer Standard Lead Time | 8 Weeks |
Customer Reference | |
Detailed Description | RF EMI Shielding Sheet IFF Non-Conductive, Single Sided 7.874" (200.00mm) X 11.811" (300.00mm) X 0.004" (0.10mm) |
Datasheet | Datasheet |
Category | Shape Sheet |
Manufacturer TDK | Length 11.811" (300.00mm) |
Series | Width 7.874" (200.00mm) |
Packaging Bulk | Thickness - Overall 0.004" (0.10mm) |
Part Status Active | Operating Temperature -40°C ~ 125°C |