FK24X7R2A332KN000 is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 420
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 294
Datasheet
Similar
In Stock: 463
Similar
In Stock: 425
In Stock: 1 126
In Stock: 1 198
In Stock: 876
Direct
KEMET
Direct
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Murata Electronics
Murata Electronics
3300 pF ±10% 100V Ceramic Capacitor X7R Radial
FK24X7R2A332KN000
DigiKey Part Number
445-FK24X7R2A332KN000-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FK24X7R2A332KN000
Description
CAP CER 3300PF 100V X7R RADIAL
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
FK24X7R2A332KN000 Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.217" L x 0.177" W (5.50mm x 4.50mm)
Capacitance
Height - Seated (Max)
0.217" (5.50mm)
Tolerance
±10%
Lead Spacing
0.197" (5.00mm)