CGA6P3X7R1H335M250AB
DigiKey Part Number
445-13029-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-13029-1-ND - Cut Tape (CT)
445-13029-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA6P3X7R1H335M250AB
Description
CAP CER 3.3UF 50V X7R 1210
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±20% 50V Ceramic Capacitor X7R 1210 (3225 Metric)
EDA/CAD Models
CGA6P3X7R1H335M250AB Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Tape & Reel (TR)
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Package / Case
1210 (3225 Metric)
Tolerance
±20%
Size / Dimension
0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.110" (2.80mm)