CGA4J3X7R1C335K125AB
DigiKey Part Number
445-12736-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-12736-1-ND - Cut Tape (CT)
445-12736-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
CGA4J3X7R1C335K125AB
Description
CAP CER 3.3UF 16V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
12 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
3.3 µF ±10% 16V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
CGA4J3X7R1C335K125AB Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Cut Tape (CT)
Digi-Reel®
Applications
Part Status
Active
Package / Case
0805 (2012 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.057" (1.45mm)