CGA4J2X7R2A473M125AA is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 501
Datasheet
Upgrade
TDK
In Stock: 666
Datasheet
In Stock: 829
Similar
In Stock: 6 145
Similar
In Stock: 0
In Stock: 41
Direct
Samsung Electro-Mechanics
Direct
Taiyo Yuden
YAGEO
KEMET
KEMET
Murata Electronics
0.047 µF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)