C1608X7R2A472M080AE is out of stock and can be placed on backorder.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 889
Datasheet
Upgrade
KEMET
In Stock: 0
Datasheet
KEMET
In Stock: 0
KYOCERA AVX
Similar
Similar
4700 pF ±20% 100V Ceramic Capacitor X7R 0603 (1608 Metric)