C1608C0G2E391J080AA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 12 491
Datasheet
Direct
KEMET
In Stock: 59 932
Datasheet
Similar
Knowles Syfer
Similar
Knowles Syfer
390 pF ±5% 250V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0603 (1608 Metric)