C1005C0G2A181J050BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Similar
KEMET
In Stock: 21 403
Datasheet
180 pF ±5% 100V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0402 (1005 Metric)
C1005C0G2A181J050BA
DigiKey Part Number
445-C1005C0G2A181J050BATR-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C1005C0G2A181J050BA
Description
CAP CER 180PF 100V C0G 0402
Customer Reference
Detailed Description
Datasheet
EDA/CAD Models
C1005C0G2A181J050BA Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Obsolete
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±5%
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)