C0603C0G1E680K030BA is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
Upgrade
TDK
In Stock: 42 784
Datasheet
Direct
Murata Electronics
In Stock: 94 118
Datasheet
Direct
Taiyo Yuden
Upgrade
KEMET
YAGEO
Murata Electronics
68 pF ±10% 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 0201 (0603 Metric)
C0603C0G1E680K030BA
DigiKey Part Number
445-13638-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
C0603C0G1E680K030BA
Description
CAP CER 68PF 25V C0G 0201
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
C0603C0G1E680K030BA Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Series
Features
Low ESL
Packaging
Tape & Reel (TR)
Applications
Part Status
Obsolete
Mounting Type
Capacitance
Package / Case
0201 (0603 Metric)
Tolerance
±10%
Size / Dimension
0.024" L x 0.012" W (0.60mm x 0.30mm)
Voltage - Rated
Thickness (Max)
0.013" (0.33mm)