ALT4532P-181-T05G
DigiKey Part Number
445-175377-2-ND - Tape & Reel (TR)
445-175377-1-ND - Cut Tape (CT)
445-175377-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ALT4532P-181-T05G
Description
PULSE TRANSFORMERS FOR LAN INTER
Manufacturer Standard Lead Time
20 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
180µH LAN Pulse Transformer 1CT:1CT Surface Mount
EDA/CAD Models
ALT4532P-181-T05G Models
Category
Inductance
180µH
Size / Dimension
0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Part Status
Active
Height - Seated (Max)
0.114" (2.90mm)
Operating Temperature
-40°C ~ 105°C