ACM55V-701-2PL-TL00
DigiKey Part Number
445-ACM55V-701-2PL-TL00TR-ND - Tape & Reel (TR)
445-ACM55V-701-2PL-TL00CT-ND - Cut Tape (CT)
445-ACM55V-701-2PL-TL00DKR-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ACM55V-701-2PL-TL00
Description
CMC 4.7A 2LN 700OHM SMD AEC-Q200
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
2 Line Common Mode Choke Surface Mount 700 Ohms @ 100 MHz 4.7A DCR 17mOhm
Category
DC Resistance (DCR) (Max)
17mOhm
Manufacturer
TDK
Voltage Rating - DC
80V
Series
Operating Temperature
-40°C ~ 125°C
Digi-Reel®
Ratings
AEC-Q200
Filter Type
Power Line
Size / Dimension
0.217" L x 0.217" W (5.50mm x 5.50mm)
Number of Lines
2
Height (Max)
0.138" (3.50mm)
Impedance @ Frequency
700 Ohms @ 100 MHz
Package / Case
Horizontal, 4 PC Pad
Current Rating (Max)
4.7A