LA-115-24-02-00-00
DigiKey Part Number
926-1087-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
LA-115-24-02-00-00
Description
THERMOELECT ASSY LIQUID-AIR 113W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Liquid to Air Thermoelectric Assembly 113 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
LA-115-24-02-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Warm Side
Series
Power - Input
139 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 47°C
Part Status
Active
Weight
6.6 lbs (3.0 kg)
Heat Transfer Type
Liquid to Air
Dimensions - Overall
300mm L x 152mm W x 98mm H
Power - Cooling
113 W
Base Product Number
Current
5.8 A