AA-040-24-22-00-00
AA-040-24-22-00-00
AA-040-24-22-00-00
AA-040-24-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1056-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-040-24-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 39W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 39 W
Category
Voltage
24 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
62 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 52°C
Part Status
Active
Weight
4.0 lbs (1.8 kg)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
160mm L x 122mm W x 146.3mm H
Power - Cooling
39 W
Base Product Number
Current
2.6 A