AA-034-12-22-00-00
AA-034-12-22-00-00
AA-034-12-22-00-00
AA-034-12-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1053-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-034-12-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 33W
Manufacturer Standard Lead Time
18 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 33 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AA-034-12-22-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
12 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
42 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 49°C
Part Status
Active
Weight
2.0 lbs (907.2 g)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
120mm L x 102.2mm W x 124.3mm H
Power - Cooling
33 W
Base Product Number
Current
3.5 A