AA-019-12-22-00-00
AA-019-12-22-00-00
Thermal Wizard for Device Cooling Applications
AA-019-12-22-00-00
DigiKey Part Number
926-1050-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AA-019-12-22-00-00
Description
THERMOELECT ASSY AIR-AIR 20W
Manufacturer Standard Lead Time
6 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
Air to Air Thermoelectric Assembly 20 W
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AA-019-12-22-00-00 Models
Product Attributes
Filter Similar Products
Category
Voltage
12 V
Manufacturer
Tark Thermal Solutions
Fan Location
Cold Side / Warm Side
Series
Power - Input
28 W
Packaging
Box
Operating Temperature
-10°C ~ 52°C
Part Status
Active
Weight
0.661 lb (299.82 g)
Heat Transfer Type
Air to Air
Dimensions - Overall
80mm L x 62.2mm W x 104.5mm H
Power - Cooling
20 W
Base Product Number
Current
2.3 A