ISMP.915.35.6.A.02
DigiKey Part Number
931-1606-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
ISMP.915.35.6.A.02
Description
ISM 915MHZ PATCH ANTENNA (35*35*
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA ISM, LoRa, Sigfox Ceramic Patch Pin Adhesive
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
ISMP.915.35.6.A.02 Models
Category
Number of Bands
1
Manufacturer
Taoglas Limited
Return Loss
-10dB
Packaging
Tray
Gain
2.51dBi
Part Status
Active
Termination
Pin
RF Family/Standard
General ISM
Mounting Type
Adhesive
Frequency Group
UHF (300MHz ~ 1GHz)
Height (Max)
0.236" (6.00mm)
Frequency (Center/Band)
915MHz