FXC.16.52.0075X.B.DG
DigiKey Part Number
931-FXC.16.52.0075X.B.DG-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
FXC.16.52.0075X.B.DG
Description
NFC FLEX ANTENNA (16*0.3 MM) WIT
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RFID Antenna 13.56MHz
Manufacturer
Taoglas Limited
Frequency
13.56MHz
Series
Features
Near Field Communications (NFC)
Packaging
Bag
Size / Dimension
16.00mm Dia x 0.30mm H