AHP54510.07.0100C
DigiKey Part Number
931-AHP54510.07.0100C-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AHP54510.07.0100C
Description
GNSS L1,L5 L-BAND DUAL FEED STAC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA BeiDou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch I-PEX MHFI (U.FL) Connector Mount
Category
Antenna Type
Ceramic Patch
Manufacturer
Taoglas Limited
Number of Bands
5
Packaging
Bag
Gain
4.82dBi, 4.94dBi, 5.06dBi, 5.08dBi, 4.15dBi
Part Status
Active
Features
Cable - 100mm, LNA, Filter
RF Family/Standard
Navigation
Termination
I-PEX MHFI (U.FL)
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Mounting Type
Connector Mount
Frequency (Center/Band)
1.176GHz, 1.542GHz, 1.561GHz, 1.575GHz, 1.601GHz
Height (Max)
0.595" (15.11mm)
Frequency Range
1.166GHz ~ 1.186GHz, 1.525GHz ~ 1.559GHz, 1.559GHz ~ 1.563GHz, 1.563GHz ~ 1.587GHz, 1.593GHz ~ 1.61GHz