AGGBP.SLS.25A.07.0060A
DigiKey Part Number
931-AGGBP.SLS.25A.07.0060A-ND
Manufacturer
Manufacturer Product Number
AGGBP.SLS.25A.07.0060A
Description
GPS L1 & GALILEO E1 CERAMIC PATC
Manufacturer Standard Lead Time
16 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
RF ANTENNA Beidou, Galileo, GLONASS, GNSS, GPS Ceramic Patch U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 Surface Mount
Datasheet
 Datasheet
EDA/CAD Models
AGGBP.SLS.25A.07.0060A Models
Category
Number of Bands
3
Manufacturer
Taoglas Limited
Gain
2.44dBi, 1.72dBi, 1.67dBi
Packaging
Tray
Features
Cable - 60mm, LNA, Filter
Part Status
Active
Termination
U.FL (UMCC), I-PEX MHF1
RF Family/Standard
Navigation
Mounting Type
Surface Mount
Frequency Group
UHF (1GHz ~ 2GHz)
Height (Max)
0.339" (8.60mm)
Frequency (Center/Band)
1.561GHz, 1.575GHz, 1.602GHz