ADFGP.50A.07.0100C | |
|---|---|
DigiKey Part Number | 931-ADFGP.50A.07.0100C-ND |
Manufacturer | |
Manufacturer Product Number | ADFGP.50A.07.0100C |
Description | GNSS DUAL STACKED PATCH ANTENNA, |
Manufacturer Standard Lead Time | 16 Weeks |
Customer Reference | |
Datasheet | Datasheet |
EDA/CAD Models | ADFGP.50A.07.0100C Models |
Category | Number of Bands 5 |
Manufacturer Taoglas Limited | VSWR 2 |
Packaging Bulk | Gain 0.7dBi, 1.6dBi, 2.4dBi, 3.4dBi, 3.2dBi |
Part Status Active | Features Cable - 100mm, LNA, Filter |
RF Family/Standard Navigation | Termination U.FL (UMCC), I-PEX MHF1 |
Frequency Group Wide Band | Mounting Type Surface Mount |
Frequency (Center/Band) 1.176GHz, 1.23GHz, 1.56GHz, 1.58GHz, 1.6GHz | Height (Max) 0.661" (16.80mm) |