UVK105CH0R5BW-F is Obsolete and no longer manufactured.
Available Substitutes:
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
MFR Recommended
Taiyo Yuden
In Stock: 0
Datasheet
0.5 pF ±0.1pF 50V Ceramic Capacitor C0H 0402 (1005 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
UVK105CH0R5BW-F
DigiKey Part Number
587-1002-2-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UVK105CH0R5BW-F
Description
CAP CER 0.5PF 50V C0H 0402
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
UVK105CH0R5BW-F Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Mfr
Features
High Q, Low Loss
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Obsolete
Package / Case
0402 (1005 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.039" L x 0.020" W (1.00mm x 0.50mm)
Tolerance
±0.1pF
Thickness (Max)
0.022" (0.55mm)