UMK212B7224KG-T
DigiKey Part Number
587-1287-2-ND - Tape & Reel (TR)
587-1287-1-ND - Cut Tape (CT)
587-1287-6-ND - Digi-Reel®
Manufacturer
Manufacturer Product Number
UMK212B7224KG-T
Description
CAP CER 0.22UF 50V X7R 0805
Manufacturer Standard Lead Time
15 Weeks
Customer Reference
Detailed Description
0.22 µF ±10% 50V Ceramic Capacitor X7R 0805 (2012 Metric)
EDA/CAD Models
UMK212B7224KG-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.053" (1.35mm)