TVS042CG5R7CC-W is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Upgrade
Datasheet
Upgrade
Parametric Equivalent
5.7 pF ±0.25pF 25V Ceramic Capacitor C0G, NP0 01005 (0402 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TVS042CG5R7CC-W
DigiKey Part Number
TVS042CG5R7CC-W-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TVS042CG5R7CC-W
Description
CAP CER 5.7PF 25V C0G/NP0 01005
Detailed Description
EDA/CAD Models
TVS042CG5R7CC-W Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Size / Dimension
0.016" L x 0.008" W (0.40mm x 0.20mm)
Tolerance
±0.25pF
Thickness (Max)
0.009" (0.22mm)