TMK316C6106KL-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Similar
TDK
In Stock: 27 228
Datasheet
Similar
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 31 357
Datasheet
10 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X6S 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK316C6106KL-T
DigiKey Part Number
TMK316C6106KL-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK316C6106KL-T
Description
CAP CER 10UF 25V X6S 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK316C6106KL-T Models
Category
Temperature Coefficient
Mfr
Operating Temperature
-55°C ~ 105°C
Series
Applications
Packaging
Tape & Reel (TR)
Mounting Type
Part Status
Not For New Designs
Package / Case
1206 (3216 Metric)
Capacitance
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.028" (0.70mm)