TMK316B7684KL-T is available for purchase but is not normally stocked.
Available Substitutes:
Direct
KEMET
In Stock: 12 758
Datasheet
Direct
Samsung Electro-Mechanics
In Stock: 0
Datasheet
Murata Electronics
KYOCERA AVX
Upgrade
KEMET
In Stock: 479
Upgrade
TDK
TDK
In Stock: 546
Murata Electronics
KYOCERA AVX
0.68 µF ±10% 25V Ceramic Capacitor X7R 1206 (3216 Metric)
TAIYO YUDEN MLCCs
TMK316B7684KL-T
DigiKey Part Number
TMK316B7684KL-T-ND - Tape & Reel (TR)
Manufacturer
Manufacturer Product Number
TMK316B7684KL-T
Description
CAP CER 0.68UF 25V X7R 1206
Customer Reference
Detailed Description
EDA/CAD Models
TMK316B7684KL-T Models
Operating Temperature
-55°C ~ 125°C
Part Status
Not For New Designs
Size / Dimension
0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Tolerance
±10%
Thickness (Max)
0.071" (1.80mm)